Klubová kronika

Modellbaumesse Wien 2017

29.-30.10.2017

Opäť sme sa zúčastnili tejto veľkej akcie, vo väčšom zastúpení a opäť s peknými zážitkami. Výstava sa každoročne koná na výstavisku v Pratri a pozvanie od viedenského klubu Truck und Boot modellclub Wien, ktorý má na starosti RC truckovú časť sme radi prijali. Úžasný zážitok a zaujímavý pocit, zúčastniť sa tak veľkej výstavy. Poďakovať sa musíme aj kamarátom zo spriateleného RC model truck klubu Hradec Králové, s ktorými sme strávili dva príjemné večery. Na výstave sme si zajazdili s modelmi do sýtosti a nášmu klubu sme urobili dobré meno.


Výročné stretnutie klubu RC truck HK, Dobrovice

25.-27.08.2017

Tohto príjemného klubového stretnutia sa za náš klub aj tento rok zúčastnili manželia Pivovarovci a Anďalovci. Akcia bola opäť situovaná v areáli bývalého cukrovaru (dnes múzeum), pod holým nebom. Piatkové večerné zvítanie a posedenie bolo veľmi príjemné. Sobotné jazdenie prebehlo pod čistou oblohou a vyvrcholilo vydarenou nočnou jazdou. Nedeľa pokračovala v rovnakom duchu a slniečko akcii vyslovene prialo. Bolo pre nás potešením zúčastniť sa.


Námestovo 2017

24.06.2017

Na pozvanie nášho spoločného kamaráta Jožiho Pavlíka sa delegácia náho klubu s potešením zúčastnila na výročnom stretnutí modelárov, ktoré usporiadal v Námestove na brehu Oravskej priehrady. Slnko pieklo ako divé, až sa nám prehrievala technika. Ale atmosféra bola príjemná a strávili sme tam pekný deň.


Deň detí na námestí v Poprade

4.6.2017

Na MDD nám vyšlo krásne počasie, tak sme sa prešli s modelmi po námestí a príjemne posedeli na terase.


HNMD 2017 Prievidza

20.05.2017

Na pozvanie nášho spriateleného modelárskeho klubu KLoM Bojnice sa naša malá delegácia zúčastnila Hornonitrianskeho modelárskeho dňa na Zimnom štadióne v Prievidzi. Našiám kamarátom modelárom sa vydarila vskutky výborná akcia.


Veľké vianočné preteky, okruhová hodinovka a megaparkúr

18.12.2016

Krátko pred Vianocami sme pripravili dve neštandardné kolá našich rozbehnutých seriálov pretekov. Na okruhu sa jazdili jednohodinové vytrvalostné preteky spoločne oboch kategórií RC truckov klasik aj lexan zároveň. Na štarte bola riadna tlačenica, ale zábava neskutočná. Po pretekoch sme sa všetci zhodli, že tá hodina ubehla neuveriteľne rýchlo. Druhou predvianočnou atrakciou bol megaparkúr, ktorý sa jazdil s dvojsúpravou na kobercovom okruhu. Najťažšou častou parkúru bolo nacúvanie to vymedzeného priestoru. Túto úlohu zvládla len časť pretekárov, ostatní to po dlhom trápení vzdali. Náročné, ale zábavné preteky nám všetkým urobili radosť.  


Vláčikový workshop

4.12.2016

V rámci našej spolupráce s OC MAX sme pripravili malú ukážku stavby modelovej vláčikovej krajinky. Deti si mohli popri tom postaviť vlastný domček a na záver všetko odviezli naši kamionisti.


Modellbaumesse Wien 2016

26.-28.10.2016

Po prvý raz sa zástupcovia nášho klubu zúčastnili na tejto mega akcii, suverénne najväčšej modelárskej výstave v bežnom dosahu slovenského modelára. Výstava sa každoročne koná na výstavisku v Pratri a pozvanie od viedenského klubu Truck und Boot modellclub Wien, ktorý má na starosti RC truckovú časť by bolo hriech odmietnuť. Úžasný zážitok a zaujímavý pocit, zúčastniť sa tak veľkej výstavy. Poďakovať sa musíme aj kamarátom zo spriateleného RC model truck klubu Hradec Králové, ktorí nám pomohli zabezpečiť ubytovanie a dokonca aj celodennú prehliadku Viedne so sprievodcom pre naše manželky kým my sme sa hrali na pieskovisku!


Nová sezóna pretekov a nová dráha

11.09.2016

Novú súťažnú sezónu RC truck pretekov sme začali hneď niekoľkými novinkami. Na kobercovej dráhe sme postavili nové mantinely, vďaka ktorým sa skončila éra modelov preskakujúcich cez mantinely do protismeru a tým aj éra čelných zrážok :-) Druhou novinkou bol štart novej kategórie modelov na podvozkoch Tamiya TT-01 s lexanovou karosériou.


Výročné stretnutie klubu RC truck HK, Dobrovice

20.08.2016

Tohto príjemného klubového stretnutia sa za náš klub zúčastnili manželia Pivovarovci a Anďalovci. Akcia bola opäť situovaná v areáli bývalého cukrovaru (dnes múzeum), pod holým nebom. Sobotňajšia atmosféra bola fantastická, vrátane večerného jazdenia. Nedeľu žiaľ pokazil vytrvalý dážď, ale aj tak bolo potešením zúčastniť sa.


Modelársky deň Námestovo, motorest Klin

24.6.2016

Náš spoločný kamarát a výborný modelár Joži Pavlík usporiadal výročné stretnutie RC truckerov, bagristov a expedičákov. Guláš bol výborný a náladu nepokazil ani silný dážď, pred ktorým nách ochránil kvalitný veľkoplošný stan.


HNMD Prievidza

14.5.2016

Spriatelený modelársky klub KLoM Bojnice nás pozval na svoju výročnú výstavu (Hornonitriansky modelársky deň), ktorá sa konala na zimnom štadióne v Prievidzi. Naša pomerne veľká výprava úspešne prezentovala klub a užili sme si peknú akciu.


Dni mesta Svit

8.5.2016

Organizátori tejto akcie nás pozvali aby sme predviedli Svitovčanom naše modely. To sme s radosťou prijali a užili sme si pekný deň vo Svite.


Preteky RC truckov na novom okruhu

3.4.2016

Nový kobercový okruh je väčší a preto aj lepší pre naše preteky. Snímačovú bránu časomiery sme zavesili na lanká od stropu, čo sa ukázalo ako veľmi praktické riešenie.


Klubová krajinka 2.0

marec 2016

Pôvodná klubová krajinka bola hotová priam k dokonalosti, keď nás zastihla zlá správa, že ten priestor musíme opustiť. Súčasne však prišla dobrá správa, že nom OC MAX poskytne nový uvoľnený priestor, ktorý je podstatne väčší. Na našu radosť sa do nového priestoru dala umiestniť nielen krajinka, ale aj kobercový okruh, našlo sa aj miesto pre tanky a menšiu trialovú trať. Sťahovanie prebehlo rýchloa v novom priestore sme sa rýchlo usadili.


Prvé okruhové RC trucky na Slovensku

február 2016

Keď už prišiel nápad na postaviť okruhové RC truck špeciály, bol to už len krok k vytvoreniu kobercovej dráhy v ďalšom voľnom priestore, ktorý nám ochotne poskytlo vedenie OC MAX. Už po prvých prejdených kolách bolo jasné, že toto je šport len pre veľkých chlapov s oceľovými nervami. 


Prvé okruhové RC trucky na Slovensku

január 2016

Počas jednej rozpustilej modelárskej debaty padol návrh usporiadať preteky RC truckov na okruhu, podobné tým skutočným. Ntrvalo dlho a prvé modely boli hotové, pripravené na skúšobné jazdy.


Mikulášky parkúrový pretek

6.12.2015

Mikulášske jazdenie v klubovej krajinke sa nemohlo konať bez parkúrového preteku! Našli sa aj nejaké tie drobné ceny pre víťazov.


Klubová krajinka hotová

29.11.2015

Usilovná práca členov klubu na modelovej krajinke priniesla uspokojivý výsledok. Náš klub vytvoril prvú a jedinú modelovú diorámu pre RC modely na Slovensku :-).


Prvé parkúrové preteky

22.11.2015

Popri výstavbe modelovej krajinky naštartoval náš klub nový seriál pretekov RC truckov. Parkúrové preteky ťahačov s návesmi sa ukázali byť výbornou zábavou bez veľkých nárokov na priestor a zázemie. Prvé preteky sa vydarili a urobili nám všetkým radosť.


Klubová krajinka 1.0

25.09. - 7.11.2015

Po tom, ako náš klub neuspel s projektom Domu modelárov, ktorý predložil vedeniu mesta Poprad, našli sme spriaznenú dušu v riaditeľovi OC MAX pánovi Korenkovi. Na prvom poschodí nám poskytol priestor prázdnej predajne, kde sme v krátkom čase spoločne vytvorili diorámu - krajinu pre jazdenie s RC modelmi, hlavne truckov.


Trial preteky na novej trati klubu Revúca

5.9.2015

Členovia nášho klubu sa opäť úspešne umiestnili na preteku RC trialových modelov, ktoré organizoval klub Ambasador Revúca na svojej klubovej trati.


Výročné stretnutie klubu RC truck HK, Dobrovice

21.08.2015

Na tejto oslave 20-teho výročia založenia klubu sa zúčastnili za náš klub len manželia Anďalovci. Akcia bola situovaná v areáli bývalého cukrovaru (dnes múzeum), pod holým nebom. Atmosféra bola fantastická, množstvo šikovných modelárov a množstvo nádherných modelov. Večer príjemná zábava, bolo potešením zúčastniť sa. 


Strážske hry, Poprad Stráže

04.07.2015

Náš klub sa predstavil počas akcie Strážske hry, kam nás pozval organizátor. Postavili sme niekoľko trialových prekážok a predvádzali deťom i dospelým expedičnéa terénne autá.


Výstava modelov v OC MAX

17.07.2015

Naša úplne prvá spoločná akcia. Počas dvoch týždňov sme v centrálnom priestore OC MAX v Poprade pripravili výstavu našich modelov sj so skromnými dekoráciami a pravidelne sme ich predvádzali návštevníkom.

RC Expedícia Hrádok

27.6.2015

Členovia nášho klubu sa úspešne zúčastnili RC expedície po okolí Hrádku pri Revúcej, ktorú organizoval klub Ambasador Revúca. Príjemnou súčasťou programu okrem gulášu bola aj návšteva Ochtinskej aragonitovej jaskyne.


Trial preteky na novej trati klubu Revúca

23.5.2015

Členovia nášho klubu sa opäť úspešne umiestnili na druhom preteku RC trialových modelov, ktoré organizoval klub Ambasador Revúca na svojej klubovej trati.


Trial preteky na novej trati klubu Revúca

apríl 2015
Členovia nového klubu z Popradu sa úspešne umiestnili na prvom oficiálnom preteku, ktorého sa zúčastnili. Preteky RC trialových modelov zorganizoval klub Ambasador Revúca.

Založenie klubu RC model klub Poprad

apríl - máj 2015
15.4.2015 zakladajúci členovia klubu
zverejnili stanovy občianskeho združenia, na ktoré sa zmenil pôvodný klub RC country trial. Predsedom združenia sa stal Ján Černický.